Min. Morawiecki: Polska chciałaby więcej inwestycji amerykańskich

Polska chciałaby jeszcze więcej inwestycji amerykańskich; wraz z powiększeniem się wojsk amerykańskich w Polsce jest to możliwe – powiedział dziś wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister finansów i rozwoju uczestniczył w spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Taki trend – jak dodał Mateusz Morawiecki – zaobserwowano w Turcji czy w Korei Południowej.  Wicepremier Mateusz Morawiecki zauważył, że Amerykanie są „niedoreprezentowani w naszym kraju”. Dziś wartość amerykańskich inwestycji w Polsce sięga ok. 10 mld zł.

To cały czas jest mniej niż np. Niemcy, podczas gdy porównując wielkość gospodarki amerykańskiej do niemieckiej to jest to – szybko licząc – ok. 6 razy większa gospodarka. W związku z tym nasz partner amerykański ma dzisiaj na pewno pełną świadomość, że Polska chce być nie tylko hubem gazowym, ale chce być również bramą dla biznesu amerykańskiego do Unii Europejskiej – powiedział Mateusz Morawiecki.

Polska oraz pozostałe kraje Trójmorza liczą na inwestycje USA. Podczas  szczytu państw Trójmorza zostały omówione kwestie współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych.

Z ekspertyzy, którą posiada Chorwacki rząd, wynika, że w naszej części Europy można zrealizować 157 wielkich projektów infrastrukturalnych.

RIRM

drukuj