Trwa akcja społeczna mająca na celu zniesie wiz dla Polaków do Stanów Zjednoczonych

Kampanię organizują PLL LOT oraz organizacje społeczne i biznesowe w tym między innymi Fundacja Polska Innowacyjna, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Fundacja im. Cichociemnych i Mastercard.

Program bezwizowy umożliwia legalny pobyt w USA do 90 dni w celach turystycznych, rodzinnych i biznesowych.

Aby z niego skorzystać, dany kraj musi spełnić podstawowe kryterium: odsetek obywateli, którym amerykańskie służby imigracyjne odmówiły w danym roku wizy nieimigracyjnej turystycznej i biznesowej, nie może być wyższy niż 3 proc.

Dotyczy to amerykańskiego roku budżetowego: od 1 października do 30 września. Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazuje, że wszystko jest na dobrej drodze, by zrealizować ten cel.

– Mam takie przekonanie, że jesteśmy aktualnie poniżej 4 proc. przy tym odsetku odmów. Chodzi o to, żebyśmy w tych ostatnich tygodniach w sierpniu i we wrześniu – ci wszyscy, którzy nie mieli nigdy odmowy wizowej, mają pracę, nie mają żadnej historii kryminalnej i chcieliby pomóc wejść Polsce do programu bezwizowego, żeby po prostu wystąpili o wizy i te wizy uzyskali. To jest to, co spowoduje, że wejdziemy do tego programu bezwizowego – podkreśla Rafał Milczarski.

W poprzednim roku budżetowym w USA odsetek odmów wiz wynosił 5,9 proc. Warto zaznaczyć, że Polska jest jednym z niewielu krajów UE, której obywatele w podróży do USA potrzebują wiz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl