Prezydent podpisał nowelizację zakładającą powołanie spółki Polskie Domy Drewniane

Powołanie spółki Polskie Domy Drewniane zakłada nowelizacja prawa ochrony środowiska, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Spółka ma odgrywać rolę inwestora rozwijającego energooszczędne drewniane budownictwo mieszkaniowe.

Nieruchomości mieszkalne po ich wybudowaniu przeznaczone zostaną na wynajem i najem z dojściem do własności dla osób o umiarkowanych dochodach.

Polskie Domy Drewniane S.A. utworzą: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Projekt pozytywnie ocenia wiceszefowa sejmowej Komisji Ochrony Środowiska poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch. Wskazuje przy tym na trzy kierunki zmian.

– Powołanie tej spółki pozwoli po pierwsze – wyjść z ofertą mieszkaniową dla osób średnio zarabiających, których nie stać na kupienie drogiego domu dewelopera. Po drugie – pozwoli wykorzystać nowe technologie i sprzedawać nie surowiec, tylko produkt przetworzony, to jest dużo bardziej zyskowne. I pozwoli na zagospodarowanie terenów, które są w posiadaniu gmin zainteresowanych udziałem w tym projekcie – mówi Anna Paluch.   

Ministerstwo Środowiska informuje, że w latach 2018–2022 planuje się wybudować łącznie w budynkach wielorodzinnych 11 tys. mieszkań, a w zabudowie jednorodzinnej – 950 mieszkań. Nowe przepisy mają wejść w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl