fot. Tomasz Strąg

Min. Brudziński: Zwróciłem się do premiera o powołanie wojewody zachodniopomorskiego na wiceszefa MSWiA

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński poinformował, że zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie dotychczasowego wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego na stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. K. Kozłowski miałby odpowiadać za departament prawny.

„Zwróciłem się z prośbą do Pana Premiera @MorawieckiM o powołanie Krzysztofa Kozłowskiego na stanowisko wiceministra @MSWiA_GOV_PL. Chciałbym aby doktor Kozłowski nadzorował m.in. niezwykle ważny departament prawny w MSWiA” – napisał Brudziński na Twitterze.

Chwilę wcześniej szef MSWiA podał na Twitterze, że cieszy, iż zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i premier Mateusz Morawiecki docenili region „powołując naszych przedstawicieli na tak ważne stanowiska, ale to chyba nie koniec. Doceniając olbrzymią wiedzę prawniczą i kompetencje administracyjne naszego Wojewody @krzkozlowski”.

Jak poinformowano na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Krzysztof Kozłowski jest adwokatem (obecnie nie wykonuje zawodu) oraz doktorem nauk prawnych.

„Reprezentował Rzeczpospolitą w pracach Komitetu Doradców Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego Rady Europy w Strasburgu. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Audytu i Kontroli” – podano.

Dodano, że pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził również wykłady w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

„Autor opracowań z dziedziny prawa konstytucyjnego, samorządowego oraz administracyjnego. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z udzielaniem pomocy publicznej oraz prawa antytrustowego” – czytamy.

Podkreślono, że jest „autorem kilkudziesięciu opinii prawnych oraz ekspertyz sporządzanych na zlecenie podmiotów prywatnych, organów władzy publicznej, jednostek organizacyjnych Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europy (był współautorem między innymi tzw. kwestionariusza Merloni)”.

Joachim Brudziński objął kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji 9 stycznia. Zastąpił Mariusza Błaszczaka, który został szefem MON.

Zastępcami Brudzińskiego w MSWiA byli do tej pory: Jarosław Zieliński, Paweł Szefernaker, Paweł Majewski i Renata Szczęch.

PAP/RIRM

drukuj