fot. PAP/Wojciech Pacewicz

MSWiA przypomina o obowiązku odśnieżania dachów

Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do usuwania z dachów śniegu i lodu – przypomina w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zalegający śnieg może uszkodzić budynek, a lodowe sople i nawisy śnieżne są zagrożeniem dla przechodniów.

W weekend do Polski dotarł niż Brygida, który przyniósł ze sobą intensywne opady śniegu i miejscami mróz.

MSWiA przypomina wobec tego o obowiązku odśnieżania dachów. Za jego zaniechanie można spodziewać się np. mandatu.

„Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do usuwania z dachów śniegu i lodu” – podkreśla resort w mediach społecznościowych.

Ministerstwo wyjaśnia, że jeden metr sześcienny śniegu może ważyć do 200 kg, a taka sama objętość śniegu mokrego nawet do 800 kg.

„Śnieg zalegający na dachu – zwłaszcza płaskim o dużej powierzchni – może spowodować uszkodzenie budynku. Lodowe sople i nawisy śniegowe stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia” – ostrzega MSWiA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl