fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szef MSWiA podsumował pracę służb podczas konferencji bliskowschodniej

Minister spraw wewnętrznych i administracji wraz z komendantami służb podsumował dziś zabezpieczenie spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że na funkcjonariuszach można polegać – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński.

Czuje się w obowiązku i czuje się zaszczycony, że mogę dzisiaj zameldować wykonanie zadania – zaznaczył minister Joachim Brudziński.

– Po raz kolejny pokazaliśmy światu, Europie i naszym rodakom, że na funkcjonariuszach, podległych obecnym tutaj panom generałom i naszym kolegom i koleżankom z zaprzyjaźnionych służb, można polegać i można na nich liczyć. Panowie generałowie, bardzo serdecznie Panom i za Panów koordynację oraz nadzór dziękuję i za waszym pośrednictwem chciałbym podziękować ponad 4000, a dokładnie 4200 funkcjonariuszom, którzy w ostatnich dniach zajmowali się porządkiem i bezpieczeństwem – mówił minister Joachim Brudziński.

Międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie odbyło się w Warszawie w ubiegłą środę i czwartek.

W związku z konferencją premier Mateusz Morawiecki wprowadził w mieście na kilka dni stopień alarmowy ALFA oraz BRAVO-CRP. Czasowo przywrócono także w ubiegłym tygodniu kontrolę graniczną.

RIRM

drukuj