Małgorzata Kidawa-Błońska marszałkiem Sejmu

Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym marszałkiem Sejmu. Odrzucono kandydaturę Jerzego Wenderlicha z SLD. Za  Kidawą-Błońską zagłosowało 244 posłów. Polityka SLD poparło 43 parlamentarzystów [zobacz jak głosowali posłowie]. 

Przed głosowaniem poseł Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej, zachwalając kandydaturę Kidawy-Błońskiej podkreślał, że jest ona znana z koncyliacyjnego podejścia do kwestii spornych.

„Na burzliwe czasy jest kandydaturą lepszą” – mówiła z kolei Iwona Śledzińska Katarasińska. Przewodniczący SLD Leszek Miller zwracał uwagę na atuty Jerzego Wenderlicha.

Wybór nowego marszałka był konieczny po tym, gdy we wtorek rezygnację z tej funkcji złożył Radosław Sikorski. To pokłosie tzw. afery taśmowej.

 

 

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl