Sejm przeciw wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki

Sejm odrzucił dziś wieczorem wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Wcześniej w czwartek w debacie nad wnioskiem opozycja zarzucała ministrowi m.in. „hekatombę drzew w Polsce”. To „fake news” – odpowiadała premier Beata Szydło, która broniła szefa MŚ.

Za wnioskiem PO o odwołanie Szyszki głosowało 173 posłów, przeciw 262, wstrzymało się 4.

Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów, czyli 231 głosami.

Platforma krytykowała szefa Ministerstwa Środowiska m.in. za ustawę dotyczącą wycinki drzew czy sytuację w Puszczy Białowieskiej. Przekonywała, że ustawa dotycząca wycinki jest niekonstytucyjna, niezgodna z dyrektywami europejskimi i spowodowała „hekatombę drzew w Polsce”.

PiS uznało wniosek za „kuriozalny, nieuzasadniony i hucpiarski”, a także pozbawiony rzeczowych argumentów.

Z kolei premier, broniąc ministra, mówiła do opozycji: „Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach; to „fake news”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl