fot. wikipedia.org

Posłowie chcą podjąć studia podyplomowe z bezpieczeństwa wewnętrznego na ASW

Dziewiętnastu posłów chce podjąć studia podyplomowe z bezpieczeństwa wewnętrznego na Akademii Sztuki Wojennej. Większość z nich to politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale są także parlamentarzyści z innych klubów.

Wykłady mają być prowadzone w Sejmie. Wykładowcy Akademii deklarowali prowadzenie zajęć w dogodnym dla parlamentarzystów terminie, np. przed posiedzeniem Komisji Obrony. Część wykładów miałaby być przygotowana w formie e-learningowej.

Przedmioty zawarte w programie to m.in. bezpieczeństwo narodowe czy komunikowane strategiczne. Przewidziano także np. wyjazdy do jednostek wojskowych.

Lista chętnych nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta – podkreślił poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

– To jest bardzo cenna inicjatywa, która pozwoli na szersze rozumienie kwestii bezpieczeństwa strategicznego, bezpieczeństwa militarnego Rzeczpospolitej. Dlatego zachęcam wszystkich kolegów, żeby wzięli w tym udział. Oczywiście to będzie dodatkowy wysiłek, ale Akademia Sztuki Wojennej przygotowała taką metodologię naszych studiów, która będzie uwzględniała specyfikę pracy posła – powiedział poseł Michał Jach.

Studia podyplomowe mają trwać dwa semestry. Zajęcia miałby się zacząć już w drugiej połowie października. Ukończenie studiów pozwoli na uzyskanie dyplomu. Ich całkowity koszt to ok. 3 tys. złotych.

RIRM

drukuj