Sejm powołał członków komisji ds. Amber Gold

Sejm wybrał członków komisji śledczej ds. Amber Gold. Z PiS-u są to posłowie: Małgorzata Wassermann, która będzie przewodniczącą komisji, Joanna Kopcińska, Marek Suski, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta.

PO będzie reprezentować Krzysztof Brejza, Kukiz’15 – Paweł Grabowski Nowoczesną – Witold Zembaczyński, zaś PSL – Andżelika Możdżanowska.

Za powołaniem tych osób w skład komisji opowiedziało się w głosowaniu 440 posłów, 2 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

Jeszcze dziś komisja śledcza ds. Amber Gold ma zebrać się na pierwszym posiedzeniu.

Poseł Jacek Sasin z mównicy sejmowej apelował do posłów PO o zaprzestanie awantur ws. wyjaśnienia afery Amber Gold.

– Ja wiem, że macie państwo dużo na sumieniu, jeżeli chodzi o Amber Gold. Próbujecie dzisiaj wywoływać zastępcze awantury. Dajcie nam zbadać tę sprawę. Dajcie doprowadzić do tego, żeby obywatele dowiedzieli się, jak to się stało, że zostali w majestacie prawa oszukani, że instytucje państwa, które znajdowały się pod waszą kontrolą, nie reagowały, kiedy odbywał się wielki przekręt, kiedy oszczędności obywateli były rozkradane. Zrobimy to, jesteśmy zdeterminowani, żeby tę sprawę zbadać i wyjaśnić i żadne awantury z waszej strony nam w tym nie przeszkodzą – mówił poseł Jacek Sasin.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji.

W sierpniu 2012 r. Amber Gold ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl