Sejm o projekcie noweli ordynacji podatkowej

W Sejmie odbywa się drugie czytanie rządowego projektu ustawy nowelizującego ordynację podatkową. Ustawa ma na celu uproszczenie procedur podatkowych poprzez wprowadzenie pełnomocnictw jednolitej formy elektronicznych raportów księgowych oraz klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

Nowela zakłada również m.in. możliwość zapłaty podatku w imieniu podatnika; ponadto poszerza urzędom skarbowym dostęp do danych bankowych.

Odrzucenia ustawy chcą posłowie PiS-u. Poseł Maria Zuba z sejmowej Komisji Finansów Publicznych ocenia, że ustawa jest napisana chaotycznie.

– Są to rzeczy, które wymagają szczegółowej i bardzo wnikliwej analizy. Tymczasem, nie dość, że ta ustawa była przez osiem lat obiecywana przez Platformę Obywatelską i PSL, to została przygotowana bardzo niestarannie, częściowo i rzucono ją w ostatniej chwili – w tzw. akordzie czasowym. Przygotowano ją bez możliwości skorzystania z wiedzy ekspertów i kontaktu ze środowiskami, aby te sprawy omówić. Stąd też będziemy przeciwko – uzasadnia poseł.

Przygotowany przez rząd PO-PSL projekt noweli ordynacji podatkowej ma być rozwiązaniem przejściowym. Rząd Ewy Kopacz chciałby wprowadzić w najbliższych latach nową ordynację.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl