Sejm ma dzisiaj uchwalić ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś Sejm uchwali ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości. Trwa drugie czytanie ustaw o Sądzię Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, sądach i prokuraturze.

– Myśmy się rzeczywiście umówili z naszymi wyborcami na to, że naprawimy wymiar sprawiedliwości i polskie sądownictwo. Część reform zostało już wprowadzonych. Czas pokazuje, że np. ustawa o prokuraturze wymagała pewnych korekt i tym się w tej chwili zajmujemy. Natomiast wyrazem reformy polskiego sądownictwa jest właśnie ustawa o SN. Całe to zamieszanie wokół I Prezesa Sądu Najwyższego powoduje, że trzeba jak najszybciej doprowadzić do wyłonienia nowego I Prezesa SN na kolejną kadencję. Do tego zmierzają te nowelizacje, które proponujemy – mówi poseł PiS Marek Ast.                                                         

– Po drugim czytaniu albo będzie wniosek o natychmiastowe przejście do trzeciego czytania. Już w bloku głosowań będą rozpatrzone poprawki zgłoszone przy drugim czytaniu, albo będzie skierowanie tej ustawy do komisji projektu w celu rozpatrzenia tych poprawek. Z całą pewnością dzisiaj dojdzie i do trzeciego czytania i uchwalenia tej ustawy – dodaje polityk

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl