Sąd w Rzeszowie podtrzymał wyrok dla obrońców życia

Rzeszowski sąd apelacyjny podtrzymał wyrok dla obrońców życia – Jacka Kotuli i Przemysława Sycza. Mają oni przeprosić Szpital Specjalistyczny Pro-Familia, za to, że organizując pikiety informowali, iż w tej placówce zabija się chore dzieci. W opinii sądu naruszyli dobre imię szpitala. Działacze pro life poniosą też koszty procesu sądowego, który wytoczył im szpital.

Jacek Kotula z Fundacji Pro Prawo do Życia na Podkarpaciu poinformował, że nie zamierza na łamach „Gazety Wyborczej” przepraszać za mówienie prawdy.

– Mamy dwa tygodnie na umieszczenie przeprosin w tej gazecie. Ja nie myślę przepraszać, ponieważ aborcja to jest zabijanie i przepraszając zgodziłbym się z tym, że to nie jest prawda. Ja stoję w obronie prawdy. Po prostu trzeba bronić dzieci i nazywać rzeczy po imieniu, a to, że sąd zakazuje mówienia prawdy, mówienia tego, ze aborcja jest zabijaniem, jest początkiem jakiegoś dziwnego okresu, gdzie wchodzi polityczna poprawność i trzeba mówić okrężnymi drogami – zaznaczył Kotula.   

Mec. Jerzy Kwaśniewski, reprezentujący oskarżonych, poinformował, że po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia orzeczenia rozważy złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Rzeszowski Szpital Pro Familia oskarżył obrońców życia o zniesławienie, po tym jak nagłośnili oni problem, o którym poinformowała położna Agata Rejman, pracująca w tej placówce. Kobieta ujawniła, że w szpitalu dokonywane są tzw. aborcje, w których ona nie chce uczestniczyć.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl