„Do Rzeczy” o nowych dokumentach ws. reprywatyzacji pogrążających prezydent Warszawy

Tygodnik „Do Rzeczy” dotarł do dokumentów, z których wynika, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wiedziała o kulisach przejęć atrakcyjnych gruntów w stolicy przez aresztowanych już handlarzy roszczeń, m.in. Macieja M. i Andrzeja M. Afera reprywatyzacyjna coraz bardziej przemawia na niekorzyść prezydent Warszawy.

Część z materiałów to kopie notatek ze spotkań i konsultacji z handlarzami, które sporządził Marcin Bajko, były dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w Warszawie. Zawierają one informacje m.in. o warunkach oddania działek w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki – przy dawnej Siennej 29, Twardej 8 i 10 oraz Królewskiej 39.

Autor artykułu Wojciech Wybranowski wskazał, że pod częścią pozyskanych dokumentów widnieje podpis prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz lub adnotacja o jej obecności.

Członek komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji Jan Mosiński mówi, że publikacja tygodnika jest dopełnieniem wszystkich ustaleń, podnoszonych przez komisję.

– W dalszym ciągu uważam, że Jakub R. – prawa ręka pani Gronkiewicz-Waltz – dokonując tych wszystkich decyzji niezgodnych z prawem, informował na bieżąco prezydent Warszawy, ona to akceptowała, więc dzisiejsza publikacja jednego z tygodników potwierdza, że stała na szczycie piramidy i dlatego boi się stanąć przed komisją weryfikacyjną, żeby zeznawać. Gdyby miała odpowiedzi na nasze pytania – a tych pytań jest bardzo dużo – to podejrzewam, że zaczęłaby „sypać” swoich współkolegów partyjnych. Mam nadzieję, że dzisiejsza publikacja zainteresuje organy ścigania – komentuje Jan Mosiński.

Komisja weryfikacyjna od początku jej działalności chce, by prezydent stolicy zeznawała ws. warszawskiej reprywatyzacji. Polityk PO odmawia jednak stawienia się przed komisją. Z tego powodu nałożono na nią już kilkanaście tysięcy złotych grzywny. Kolejną karę Hanna Gronkiewicz-Waltz może otrzymać, gdy nie stawi się na najbliższe posiedzenie komisji, które planowane jest na czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl