Rząd PiS-u zmienia plan modernizacji technicznej sił zbrojnych

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że uwaga jego resortu zostanie skupiona na obronie powietrznej, wojskach pancernych, cyberprzestrzeni i bezpieczeństwie morskim. Wczoraj z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premier Beaty Szydło odbyła się doroczna odprawa kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych.

Minister Antoni Macierewicz przedstawił na naradzie plan rekonstrukcji programu modernizacji wojska, który ma zagwarantować bezpieczeństwo militarne Polski. Zaznaczył, że program wymaga większych nakładów finansowych.

Minister nawiązał także do podpisanej decyzji o utworzeniu obrony terytorialnej.

– Prace organizacyjne rozpoczęły się, więc możemy z pewnością powiedzieć, że na koniec tego roku na flance wschodniej Rzeczpospolitej, na granicy wschodniej Rzeczpospolitej, staną trzy brygady Obrony Terytorialnej Kraju. To jest jedno z istotniejszych zadań, jakie realizujemy, obok modernizacji i unowocześnienia ochrony przeciwlotniczej, obok dbałości o rozwój wojsk pancernych, obok nacisku, jaki kładziemy na obronę związaną z cyberprzestrzenią – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych to coroczna narada, podczas której podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące.

RIRM

drukuj