Rząd chce prywatyzacji PKP

Rząd PO-PSL chce za wszelką cenę sprywatyzować PKP. Dziś podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury posłowie zajmą się kwestią transportu kolejowego.

W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”.        Sytuacja PKP wskazuje na niefrasobliwość ministra infrastruktury i brak nadzoru ze strony premiera Donalda Tuska –  zaznaczył poseł Krzysztof Tchórzewski.

Zmuszenie samorządów wojewódzkich do zlikwidowania Przewozów Regionalnych i pokrycie kosztów jest niefrasobliwością ministra infrastruktury. Wyraźnie widać brak nadzoru premiera nad tym co się dzieje w poszczególnych resortach; w ogóle nie nadzoruje tego, co się dzieje w sektorach gospodarczych. To prowadzi do tragedii, olbrzymiego bezrobocia. To kompromitacja rządu –  podkreślił poseł Krzysztof Tchórzewski.

Operacja rządu jest bardzo poważna i niebezpieczna – zwraca uwagę poseł Krzysztof Tchórzewski. I dodaje, że w całej tej sytuacji oszukane zostały samorządy wojewódzkie, które będą musiały pokryć koszty upadłości PKP.

Wbrew opinii społecznej próba uchwalenia takiej ustawy wskazuje na to, że zamiar jest bardzo poważny. Z analizy rynku wynika, że rząd będzie dążył do przeprowadzenia upadłości Przewozów Regionalnych. Z punktu widzenia sposobu startu spółek wojewódzkich widać wyraźnie, że operacja jest bardzo poważna i niebezpieczna. To właśnie samorządy wojewódzkie zostały w jakiś sposób oszukane, ponieważ zostały zobligowane do prowadzenia działalności finansowania Przewozów Regionalnych. Trwają w tej chwili olbrzymie naciski ze strony Ministerstwa Infrastruktury i ministra Nowaka. Prowadzona jest akcja zmuszająca samorządy województw do tego, aby doprowadzić do upadłości – zaznaczył poseł Krzysztof Tchórzewski.

Tymczasem sytuacja samorządów jest bardzo zła. Województwo mazowieckie, które do tej pory było najbogatsze jest w tragicznej sytuacji.

Okazuje się, że dochody samorządu z CIT czyli podatku od działalności gospodarczej wyniosły za pięć miesięcy zaledwie 31 proc. planowanych dochodów – to sygnał o dużej tragedii gospodarczej – alarmuje poseł Krzysztof Tchórzewski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl