fot. fot. facebook/Wielka Światowa Nowenna Pompejańska

Rozpoczyna się Wielka Nowenna Pompejańska w intencji nawrócenia grzeszników

W dniu rocznicy objawień fatimskich rozpoczyna się dziś Wielka Nowenna Pompejańska w intencji nawrócenia grzeszników. Udział w modlitewnym dziele zapowiedziało kilkadziesiąt zgromadzeń zakonnych oraz wierni z kraju i spoza granic naszej Ojczyzny. Nowenna zakończy się 5 lipca.

Wielką Nowennę Pompejańską poprowadzi dwóch kapłanów: ks. Dominik Chmielewski, który przewodniczy wspólnocie „Wojownicy Maryi” oraz ks. Teodor Sawielewicz, znany z kanału „Teobańkologia”. Wydarzeniu patronuje i błogosławi ks. bp prof. Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy wrocławski. [czytaj więcej]

Ks. Dominik Chmielewski zachęca do uczestnictwa i zwraca uwagę, że właśnie w Fatimie ponad 100 lat temu Maryja wezwała do pokuty i nawrócenia.

– 13 maja to Fatima, ale to przede wszystkim prośba Maryi o globalną pokutę, która ma moc złamania każdego dzieła diabła w naszym życiu. W życiu naszego małżeństwa, naszej rodziny, naszego narodu i całego świata. Dzisiaj, kiedy doświadczamy jakiejś szczególnej pandemii zła i mamy doświadczenie, że szatan za bardzo się rozhulał, to chcemy rozpocząć tą nowenną uwolnienie potężnej mocy złamania grzechu, złamania jego dzieł w naszym życiu. Różaniec jest najpotężniejszą – po sakramentach – modlitwą miażdżącą dzieło diabła daną w autorytecie nieba. Jeśli w sercu czujesz: „ja nie dam rady”, to jesteś szczególnie powołany, żeby dać radę – akcentuje założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

Nowenna Pompejańska jest wymagającą formą modlitwy. Codziennie przez 54 dni odmawiamy trzy części różańca: radosną, bolesną i chwalebną. Dowolnie można dołączyć także tajemnicę światła. Przed rozpoczęciem różańca wymieniamy tylko jedną intencję, a następnie mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”. Pierwsze 27 dni Nowenny Pompejańskiej to część błagalna, a kolejne 27 – część dziękczynna. Dlatego codziennie po różańcu odmawiamy specjalną modlitwę dziękczynną bądź błagalną. Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”.

***

Modlitwa na część błagalną:

„Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen”.

Modlitwa na część dziękczynną:

„Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen”.

radiomaryja.pl

drukuj