Wkrótce rusza Nowenna Pompejańska o pokój w sercach, rodzinach i na świecie

Już 24 maja internetowa społeczność „Teobańkologia” startuje z kolejnym ważnym wydarzeniem modlitewnym. Po takich akcjach jak „Kana Galilejska”, „Niniwa – Wielka Pokuta Rodzin”, „Nazaret moim domem”, „Jerycho – walka duchowa” czy “Wyprawa po owce”, w których za każdym razem wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, ks. Teodor Sawielewicz, założyciel Teobańkologii, zachęca do udziału w trwającej 54 dni Nowennie Pompejańskiej. Tym razem uczestnicy wydarzenia będą prosić o pokój w sercach, rodzinach i na świecie.  

Nowenna Pompejańska rozpocznie się 24 maja (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych), a zakończy 16 lipca (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel). Modlitwa, do której zachęcają organizatorzy, nieprzypadkowo została nazwana „Nowenną nie do odparcia”. Matka Boża obiecała, że każdy, kto będzie się modlił w ten sposób, otrzyma potrzebne łaski.

Możliwe, że martwi Cię wiele rzeczy, a w sercu odczuwasz niepokój. Być może w twojej rodzinie pojawiają się różne problemy, przez co nie wszystko układa się tak dobrze, jakbyś tego pragnął. Możliwe, że obecna sytuacja na świecie budzi twój lęk. Podczas 54-dniowej nowenny chcemy zatroszczyć się zarówno o siebie i naszych bliskich, jak i o świat. Jeśli pragniesz pokoju, zapraszamy, dołącz do nas! – zachęcają organizatorzy.

Przypominają, że „losy świata zależą także od nas samych”.

Ale tonący niewiele pomoże drugiemu tonącemu. By móc nieść wsparcie, zadbajmy przede wszystkim o pokój w naszych sercach. Aby mógł być trwały, pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny, za bliskich, którzy są dla nas ważni i z którymi spędzamy czas, bądź bardzo tego chcemy. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli zatroszczyć się także o losy świata – dodają.

Każdy, kto chce wziąć udział we wspólnej nowennie w intencji pokoju, może dołączyć do modlitwy online na YouTube  i Facebooku „Teobańkologii”.

Już 24 maja rozpoczynamy Nowennę Pompejańską o pokój w sercu, rodzinach i na świecie. Zachęcam Cię do dołączenia do wspólnej modlitwy. Pamiętając, że Maryja jest wspaniałą Orędowniczką, to właśnie Jej chcemy powierzać swoje intencje i prosić, by otoczyła nas, nasze rodziny i cały świat matczyną opieką – wyjaśnił założyciel „Teobańkologii”.

Nieocenioną pomocą przeżycia 54 dni w ramionach Maryi są przygotowane przez „Teobańkologię” materiały – Zeszyt Nowenny Pompejańskiej oraz kalendarz.

Zeszyt Nowenny Pompejańskiej (do zakupu za symboliczną kwotę na www.teowsparcie.pl lub do pobrania ze strony www.teobankologia.pl http://teobankologia.pl/artykuly/rusza-kolejna-nowenna-pompejanska-online/ ) to przygotowany przez ks. Teodora Sawielewicza notatnik, który ma prowadzić czytelnika przez każdy dzień modlitwy błagalnej i dziękczynnej.

Zeszyt-Nowenny-Pompejanskiej

Teobańkologia to założona przez ks. Teodora Sawielewicza społeczność budująca wiarę oraz osobowe relacje z Bogiem i ludźmi. Na codziennej modlitwie (Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i wieczornym różańcu o 20.30) skupia kilkadziesiąt tysięcy osób.

***

Nowenna Pompejańska jest wymagającą formą modlitwy. Codziennie przez 54 dni odmawiamy trzy części różańca: radosną, bolesną i chwalebną. Dowolnie można dołączyć także tajemnicę światła. Przed rozpoczęciem różańca wymieniamy tylko jedną intencję, a następnie mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”. Pierwsze 27 dni Nowenny Pompejańskiej to część błagalna, a kolejne 27 – część dziękczynna. Dlatego codziennie po różańcu odmawiamy specjalną modlitwę dziękczynną bądź błagalną. Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”.

Modlitwa na część błagalną:

„Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen”.

Modlitwa na część dziękczynną:

„Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen”.

teobankologia.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl