fot. Monika Tomaszek

W toruńskim sanktuarium rozpoczęła się Nowenna Pompejańska za Radio Maryja

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zainaugurowano dziś, w święto Narodzenia NMP, Nowennę Pompejańską za Radio Maryja.

To już jedenasta edycja Nowenny Pompejańskiej podejmowanej w sanktuarium. Tym razem odbywa się ona w intencji Radia Maryja z okazji 30. rocznicy powstania rozgłośni prowadzonej przez ojców redemptorystów. Jubileusz Radia Maryja przypada 8 grudnia. To tego dnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w 1991 r. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu.

– Pragniemy dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi za ważną dla Kościoła i Polski działalność Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Chcemy prosić o dalszy rozwój dla Radia Maryja, o Boże błogosławieństwo na kolejne lata – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, zapraszając do podjęcia nowenny.

Dwie pierwsze części Różańca św. odmawiane będą w kaplicy adoracji od godz. 10.30. Trzecia część o godz. 11.15 będzie w kościele górnym. Można wziąć udział w transmisji on-line za pośrednictwem strony www.radiomaryja.pl/sanktuarium/.

Nowenna potrwa do 30 października.

– Nowenna Pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia. Codziennie przez 54 dni odmawia się trzy części Różańca w konkretnej intencji – przez pierwszych 27 dni w duchu błagalnym, a następne 27 dni jako dziękczynienie – przypomniał o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Wobec licznych, nieustających ataków na Radio Maryja, jego założyciela i dyrektora, o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, konieczne jest nasze wspólnotowe wsparcie modlitewne Radia Maryja, by trwało i rozwijało się dla Kościoła, Polski oraz przyszłych pokoleń – podkreślił redemptorysta.

Duchowym przygotowaniem do jubileuszu 30. rocznicy powstania Radia Maryja jest też trwająca od marca br. w sanktuarium nowenna dziękczynna połączona z wynagradzającym nabożeństwem Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. [czytaj więcej]

Małgorzata Bochenek/Nasz Dziennik/radiomaryja.pl

drukuj