fot. PAP/EPA

Rozmowy ws. cen gazu

W Brukseli spotkają się ministrowie do spraw energetyki państw Unii Europejskiej. Posiedzenie zdominują rozmowy na temat cen gazu i wspólnych zakupów surowca.

Komisja Europejska przedstawiła projekt wprowadzający regulację limitu cenowego na gaz. Ma to zapobiegać – jak deklaruje – nagłym i nadmiernym wzrostom cen surowca. Pułap cenowy zostałaby ustanowiony na poziomie 275 euro za MWh. Mechanizm miałby być uruchomiony od 1 stycznia 2023 roku. Polska od kilku miesięcy dąży do wprowadzania maksymalnej ceny gazu na szczeblu unijnym. Premier Mateusz Morawiecki mówił, że propozycja choć wprowadza maksymalną cenę gazu, to na zbyt wysokim poziomie.

– Nie sztuka postawić poprzeczkę bardzo wysoko i powiedzieć: „Cena nie urośnie, nie ma prawa urosnąć powyżej poziomu X”. Sztuką jest utrzymać ceny na przyzwoitym poziomie w dzisiejszych kryzysowych okolicznościach – wyjaśnił szef rządu.

O tej propozycji premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał także z przywódcami państw V4. W Koszycach na Słowacji trwa szczyt Grupy Wyszehradzkiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl