PGNiG zwiększy dostawę skroplonego gazu z Kataru

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę na zwiększenie dostaw skroplonego gazu z Kataru. Ustalenia będą obowiązywały od początku 2018 r. do czerwca 2034 r.

Jak podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, gaz będzie odbierany w terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Całkowity wolumen LNG w ramach umów długoterminowych z Qatargas wzrośnie do 2 mln ton skroplonego gazu ziemnego na rok, a w latach 2018-2020 będzie go jeszcze więcej.

W ocenie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, warunki cenowe umowy dodatkowej są satysfakcjonujące w kontekście realizacji strategii Grupy Kapitałowej PGNiG w zakresie optymalizacji zarządzania portfelem gazu ziemnego. Mogą one pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe PGNiG.

Według PGNiG, dostawy LNG realizowane w ramach nowej umowy dodatkowej zwiększą dywersyfikację kierunków dostaw gazu w portfelu PGNiG i przyczynią się do optymalizacji zarezerwowanej przez spółkę przepustowości terminalu w Świnoujściu.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl