fot. PAP/Rafał Guz

Rotacje w spółkach Skarbu Państwa

Przed wyborami Platforma Obywatelska dokonuje rotacji w spółkach Skarbu Państwa. W ciągu zaledwie ostatnich dwóch miesięcy objęła ona ponad 80 nazwisk.

W ostatnim czasie – jak alarmują politycy Prawa i Sprawiedliwości – dochodzi do pompowania spółek Skarbu Państwa poprzez powoływanie dodatkowych członków zarządów czy dodatkowych członków rad nadzorczych.

– W tych spółkach dochodzi do tego, że są powoływani w tej chwili nowi doradcy, nowi specjaliści. To wszystko jest poza jakąkolwiek kontrolą, co powoduje także długoletnie zobowiązania, ponieważ zawierane są kontrakty na olbrzymie kwoty, z dużą trudnością wypowiedzenia takich kontraktów. Może spowodować duże problemy w momencie, kiedy – mam nadzieję – nowa władza będzie chciała przeprowadzić audyt i będzie chciała przeprowadzić rozpoznanie, co w tych spółkach się dzieje – powiedział poseł Andrzej Jaworski z Komisji Skarbu Państwa.

Takie działania nie są podyktowane potrzebami zarządzania tych firm i usprawnienia aktywów działalności Skarbu Państwa.

– Apelujemy o wstrzemięźliwość i apelujemy do członków rad nadzorczych firm desygnowanych przez Skarb Państwa, przez spółki Skarbu Państwa w spółkach zależnych, o nie podejmowanie działań które są działaniami bez uzasadnienia potrzebami firm – podkreślił poseł Paweł Szałamacha.


TV Trwam News/RIRM

drukuj