fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

G. Schetyna szefem PO na Dolnym Śląsku

Grzegorz Schetyna będzie pełnił obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. To oznacza, że polityk znów znajdzie się w zarządzie krajowym partii.

Do tej pory przewodniczącym regionu dolnośląskiego PO był Jarosław Duda. Ze względu na pełnione funkcje w Europarlamencie zrezygnował z dowodzenia partią w regionie. Jego miejsce zajął wczoraj były lider Platformy Grzegorz Schetyna, który dotychczas był zastępcą Jarosława Dudy.

Zdaniem posła Koalicji Obywatelskiej Piotra Borysa, zmiana lidera na Dolnym Śląska to dobra zmiana jakościowa. Z kolei sam Grzegorz Schetyna już szykuje wizję przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych.

„Trzeba określić zasady współpracy między partiami opozycji demokratycznej, środowiskami samorządowymi wszystkich szczebli. Ważne są też aktywności powiatowe, lokalne. Robiłem to wszystko jako szef Platformy i będę to robił w regionie” – powiedział poseł Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej.

Bliscy współpracownicy Grzegorza Schetyny nie kryją, że zmiany w dolnośląskiej PO mogą wiązać się z powrotem Donalda Tuska do kierownictwa partii albo nowym stanowiskiem dla samego Schetyny.

Choć na razie były lider PO jest tylko pełniącym obowiązki regionalnego szefa partii, to jednak politycy Platformy nie wykluczają, że Grzegorz Schetyna zdecyduje się kandydować na przewodniczącego dolnośląskiej PO w wyborach listopadowych. To wtedy partia będzie wybierać swoje władze wojewódzkie i powiatowe.

TV Trwam News

drukuj