fot. PAP/Tytus Żmijewski

Rady Krajowe PO i Nowoczesnej spotkają się na wspólnym posiedzeniu

Na wspólnym posiedzeniu zbiorą się dziś Rady Krajowe Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Spotkanie będzie dotyczyło zacieśnienia współpracy między partiami.

Niewykluczone, że padnie zapowiedź połączenia obu klubów sejmowych. Lider PO Grzegorz Schetyna ma zaprezentować ,,mapę drogową” przed wyborami parlamentarnymi.

Wczoraj obradował w stolicy Zarząd Krajowy PO. Wieczorem zebrał się też klub parlamentarny PO-KO. Szef Platformy ma zaprezentować dziś wnioski z dyskusji.

Politolog dr Paweł Machalski wskazuje, że przed Koalicją Europejską, będącą gremium przegranym po wyborach do Parlamentu Europejskiego, bardzo trudne zadanie przed jesiennymi wyborami.

– Można się spodziewać, że będzie to trudna i niekoniecznie prosta droga . Koalicja Europejska to twór złożony z wielu podmiotów, często ze sobą sprzecznych. Jedynym argumentem za wejściem do tego podmiotu była walka z Prawem i Sprawiedliwością. To się nie udało. PiS zwyciężyło nadwyżką 8-,9-punktową, to jest większą, niż przewidywał jakikolwiek sondaż. Prawdopodobnie Grzegorz Schetyna będzie musiał się zmierzyć z odejściem PSL – mówi dr Paweł Machalski.

Według deklaracji szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna do połączenia klubów PO-KO i Nowoczesnej miałoby dojść w przyszłym tygodniu, kiedy zbiera się Sejm.

Choć większość posłów Nowoczesnej jest zgodnych i chce połączenia klubów w Sejmie, to nie wszyscy działacze ugrupowania akceptują ten pomysł. Wczoraj działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do lider partii Katarzyny Lubnauer list, w którym sprzeciwiają się pomysłowi połączenia klubów PO i Nowoczesnej. Podpisało się pod nim blisko 100 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl