Kolejne doniesienia nt. powiązań polityków PO ze stroną SokzBuraka

Są kolejne doniesienia na temat powiązania prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej z hejterską stroną SokzBuraka. Tym razem były dziennikarz Marcin Dobski zamieścił w internecie listę polityków, którzy mieli współtworzyć prywatną, wąską grupę na Twiterze zarządzaną przez hejterski profil.

Według byłego dziennikarza, w grupie byli: szef PO Borys Budka oraz posłowie Izabela Leszczyna, Krzysztof Brejza, Kinga Gajewska, Monika Wielichowska, Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk i Sławomir Nitras.

Europoseł PiS-u Dominik Tarczyński przyznaje, że nie jest zaskoczony tym, iż politycy PO „brali i biorą udział w nienawiści”.

– Ten hejt – słowo angielskie – to słowo „nienawiść”. Ta nienawiść, która jest siana, dotknęła także mnie. Profil SokzBuraka zaatakował mnie, moją rodzinę. Były to treści fałszywe, pełne nienawiści. To, że politycy PO udają, że nie mieli z tym nic wspólnego, jest po prostu kolejnym kłamstwem. Wszyscy widzieliśmy, jak oni opuszczali tę grupę w internecie, aby nie ponieść konsekwencji. Ja złożyłem do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na tym profilu. Z tego, co wiem, ma być ich więcej. Oni wszyscy muszą ponieść odpowiedzialność. To jest sianie nienawiści. Oni wszyscy muszą ponieść konsekwencje. To jest sianie nienawiści, niszczenie debaty. Trzeba reagować – podkreśla Dominik Tarczyński.

Strona SokzBuraka istnieje w sieci od pięciu lat. Zamieszczane są tam między innymi nieprawdziwe informacje oraz wpisy obrażające przeciwników politycznych PO, a także uderzające w Kościół katolicki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl