fot: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Rolnicze OPZZ domaga się odwołania ministra Sawickiego

Rolnicze OPZZ domaga się od prezydenta Bronisława Komorowskiego odwołania z funkcji ministra rolnictwa Marka Sawickiego, a także spełnienia postulatów protestujących gospodarzy.

Sławomir Izdebski, szef związku złoży dziś przed południem w Kancelarii Prezydenta petycję. Rolnicy chcą od ubiegającego się o reelekcję Bronisława  Komorowskiego jasnych deklaracji.

– Przede wszystkim prezydent musi złożyć deklarację, że nie podpisze ustawy Prawo łowieckie, że ureguluje sprawę sprzedaży polskiej ziemi. To nie jest tak, że prezydent tłumaczy się dzisiaj ustawą – że wprowadzą taką czy inną ustawę. My jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem jakiejkolwiek sprzedaży ziemi, musimy tę sprzedaż wstrzymać całkowicie, żeby wszystkie sprawy uporządkować. Nie może być tak, że dzisiaj się wyda ustawę w takim czy innym kształcie, a za tydzień okaże się, że Niemcy, Francuzi czy Holendrzy kupili ziemię, bo znowu znaleźli kruczek prawny. Polska nie jest krajem bankrutującym, żeby wyprzedawać ziemię – powiedział Sławomir Izdebski.

Najprawdopodobniej jutro rolnicze OPZZ spotka się z kandydatem PiS-u na prezydenta. Przed Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim jeszcze pięć dni kampanii wyborczej.

Kandydat PiS-u odwiedzi dziś Pomorze Środkowe i Zachodnie. Spotka się m.in. z mieszkańcami Szczecina i Koszalina.

O godz. 11.00 Duda złoży kwiaty przy Bramie Stoczni w Szczecinie
w miejscu gdzie zginęli stoczniowcy w Grudniu’70 i spotka się z mieszkańcami. Następnie uda się do Koszalina.

– O godz. 14.30 na Starym Rynku przed ratuszem w Koszalinie Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Pomorza Środkowego: Koszalina, Kołobrzegu, Białogardu. Pomorze Zachodnie. Polska gospodarka morska, polscy rybacy, polscy stoczniowcy, polscy portowcy, polscy marynarze mogą być pewni jednego – w Andrzeju Dudzie będą mieli wsparcie. Andrzej Duda odwołał się ostatnio do Eugeniusza Kwiatkowskiego, powiedział: „Dla mnie wzorem jest Eugeniusz Kwiatkowski, który na piaskach małej osady rybackiej wybudował duży port na Bałtyku, jakim jest Gdynia”. W osobie Andrzeja Dudy polska gospodarka morska odzyska wiatr w żagle – mówi poseł Joachim Brudziński.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 maja.

RIRM

drukuj