Rolnicy zdecydują o dalszych działaniach

Rolnicy nie wierzą w zapewnienia ministra rolnictwa ws. cen wieprzowiny; kontynuują protest przed kancelarią premiera. Dziś odbędzie się posiedzenie prezydium „Solidarność” Rolników Indywidualnych, które podejmie decyzje ws. dalszych działań.

Gospodarze cały czas liczą na to, że rząd podejdzie poważnie do problemów wsi.

Sytuacja na rynku wieprzowina z dnia na dzień jest co raz gorsza – mówi senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Rząd tymczasem odwleka w czasie decyzje ws. postulatów podnoszonych przez rolników.


Pobierz

Miasteczko na namiotowe przed kancelarią premiera jest zgłoszone do 20 marca. Rolnicy domagają się m.in. zatrzymania wyprzedaży polskiej ziemi przez obcokrajowców od 2016 r., a także interwencji rządu na rynku wieprzowiny i mleka oraz wypłaty rekompensat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl