Rocznica obalenia rządu Jana Olszewskiego

Dziś mijają 24 lata od wyborów do Sejmu kontraktowego i 21 lat od obalenia rządu Jana Olszewskiego. Tego dnia prezydent Bronisław Komorowski wygłosi orędzie o stanie wolności.

Poseł Mariusz Błaszczak przewodniczący KP PiS akcentuje, że w naszym kraju mamy problem z ograniczaniem wolności przez koalicję PO-PSL i Bronisława Komorowskiego.

Pod koniec kwietnia Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 4 czerwca Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Dziś wieczorem Bronisław Komorowski, będzie m.in. zachęcał Polaków do radości z tego, co udało nam się osiągnąć przez ostatnie niespełna ćwierć wieku. Prezydent ma także ogłosić 2014 rok całorocznym świętem wolności. To kolejny nieudany zabieg propagandowy prezydenta – mówi poseł Mariusz Błaszczak.

Z wolnością w Polsce jest problem. Z ograniczaniem wolności przez koalicję rządzącą, koalicję PO-PSL i samego prezydenta Komorowskiego. Spójrzmy chociażby na sprawę dotyczącą uczczenia ofiar tragedii smoleńskiej, spójrzmy na to, co się dzieje, jeżeli chodzi o tradycyjny model rodziny, kiedy próbuje się dokonać rewolucji kulturowej w Polsce. Spójrzmy na to jak bardzo brutalnie jest atakowany Kościół katolicki. Nie słychać głosów prezydenta Komorowskiego czy tych, którzy rządzą. Trudno się tego po nich spodziewać, bo oni w tych atakach na naszą tożsamość narodową biorą udział – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Przewodniczący KP PiS podkreśla, że 4 czerwca 1989 roku niewątpliwie był zwycięstwem solidarności – Polacy odrzucili komunistów masowo uczestnicząc w wyborach. Jednak jak dodaje, to, co wydarzyło się później nie przyniosło oczekiwanych skutków.

Ludzie są zawiedzeni tym, że w Polsce nie ma pracy, tym, że jest tak dużo niesprawiedliwości; tym, że beneficjentami tych zmian są byli aparatczykowie komunistyczni, którzy uwłaszczyli się na majątku państwowym oraz tym, że władza z prezydentem Komorowskim na czele nie słucha narodu. Myślę tu o dwóch i pół mln podpisów w obronie telewizji Trwam. Zamiast dekretować wolność, to prezydent Rzeczypospolitej powinien się postarać żeby ta wolność była realna i żeby wolność przynosiła pożytki konkretne dla obywateli naszego kraju. Tylko z drugiej strony czy można się tego spodziewać po prezydencie Komorowskim? Jestem przekonany, że nie – dodał poseł Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj