Ostatni dzień prezydentury Bronisława Komorowskiego

Rozpoczyna się uroczystość pożegnania Prezydenta Bronisława Komorowskiego z Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj odchodzący prezydent wystąpił z telewizyjnym orędziem do narodu.

„Sprawując urząd prezydenta starałem się iść drogą zgody, dialogu i kompromisu. Wszystkim, którzy chcieli podążać tą samą drogą, z serca dziękuję” – mówił Bronisław Komorowski. Wyrażał satysfakcję, że jego prezydentura kończy się podpisaniem ustawy o przywróceniu dialogu społecznego, przerwanego 2 lata temu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek, były szef „Solidarności”, mówi, że przywoływanie tej ustawy w wystąpieniu brzmi jak ironia.

– Chyba jedyną jego zasługą – jeśli chodzi o tę ustawę – jest fakt, że załamanie się dialogu społecznego w Polsce w ogóle doprowadziło partnerów społecznych do takiej determinacji, że przygotowano projekt nowej instytucji. Ustawę rząd przyjął praktycznie bez zmian, a prezydent podpisał. Na szczęście inicjacja Rady Dialogu Społecznego będzie już dokonywana przez nowego pana prezydenta – Andrzeja Dudę – co rokuje na to, że dialog społeczny, zrujnowany przez PO i pana prezydenta, zostanie wskrzeszony – podkreślił Janusz Śniadek.

W swoim wystąpieniu ustępujący prezydent chwalił się też intensywną polityką zagraniczną i zachęcił do udziału we wrześniowym referendum i w wyborach parlamentarnych.

Środa jest ostatnim dniem urzędowania prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jutro odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Tymczasem pojawiają się niepokojące sygnały dotyczące sytuacji finansowej kancelarii prezydenta. Według jednego z dzienników, Bronisław Komorowski miał zwiększyć w ostatnim czasie wydatki i przekaże kancelarię z niemal wyczerpanym budżetem. To może sparaliżować pracę współpracowników Andrzeja Dudy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl