PO chce postawić Jarosława Kaczyńskiego przed TS

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej zajmie się dziś wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas posiedzenia posłowie będą oceniać zebrane w sprawie materiały dowodowe. Obrady komisji będą jednak niejawne.

Poseł Elżbieta Witek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że PO chce w ten sposób uderzyć w PiS i wykorzystać to w czasie trwania kampanii wyborczej.

– Naszym zdaniem nie ma najmniejszych podstaw do tego, żeby stawiać prezesa Prawa i Sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu, ale to jest ewidentnie element gry politycznej, którą PO prowadzi już od dosyć dawna. Widać to było w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, widać to w naszej kampanii wyborczej. Ataki są bezpardonowe, wszystkie chwyty dozwolone bez żadnego merytorycznego rozważenia wniosków – podkreśliła Elżbieta Witek.

Platforma Obywatelska złożyła wnioski o postawienie Zbigniewa Ziobry oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu w 2012 roku.

Zarzuca im naruszenie szeregu przepisów prawnych: Konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów, a także ustawy o działach administracji rządowej

W przypadku Zbigniewa Ziobry sejmowa komisja przyjęła sprawozdanie z postępowania wraz z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej.

Zarówno były minister sprawiedliwości i prokurator generalny jak i prezes Prawa i  Sprawiedliwości wielokrotnie stwierdzali, że nie widzą żadnych podstaw do postawienia ich przed Trybunałem Stanu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl