fot. pl.wikipedia.org

RMN zapowiada konkurs na prezesa Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych rozpisze konkurs na prezesa Polskiego Radia – poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański. Oferty będą zbierane do końca roku, a rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca lutego 2017 roku.

Konkurs wraz z regulaminem będzie ogłoszony w najbliższych dniach w prasie, podobnie jak w przypadku konkursu na prezesa TVP – zapowiada poseł Elżbieta Kruk z Rady Mediów Narodowych.

– Zapowiadaliśmy, że będziemy przeprowadzać konkursy na szefów spółek medialnych. Jeden konkurs – na prezesa TVP już został przeprowadzony, teraz czas na tzw. „duże radio”. Ogłosimy w najbliższym czasie terminy zgłaszania się kandydatów – do końca tego roku. Oczywiście kandydaci muszą mieć doświadczenie radiowe lub telewizyjne, doświadczenie medialne, kompetencje w tym zakresie. Będą etapy dot. kwalifikacji – pod względem formalnym, następnie merytorycznym, i jako ostatnie, przesłuchanie kandydatów – poinformowała poseł.

Rada Mediów Narodowych została powołana na mocy ustawy, która weszła w życie na początku lipca. Do zadań pięcioosobowego gremium należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Pod koniec sierpnia RMN rozpisała konkurs na prezesa TVP, który został rozstrzygnięty w połowie października. Wygrał Jacek Kurski, który był szefem TVP od 8 stycznia bieżącego roku.

RIRM

drukuj