fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Resort cyfryzacji zachęca do ściągania aplikacji mobilnej ProteGo Safe

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, resort cyfryzacji przypomina i zachęca do ściągania aplikacji mobilnej ProteGo Safe. Aplikacja informuje użytkownika, czy w jego otoczeniu nie znalazła się osoba z grupy ryzyka.

ProteGO Safe stale monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których także jest zainstalowana. Jeśli znajdzie takie urządzenie – a kontakt naszego telefonu z innym, na którym też zainstalowana jest ProteGO Safe, potrwa dłużej niż 15 minut i będzie miał miejsce w odległości poniżej 2 metrów – nasz telefon zapamięta to „spotkanie”.

https://twitter.com/MC_GOV_PL/status/1289241143826214914

Jeśli w trakcie 14 dni osoba, z którą miałeś nawet nieświadomy kontakt, a której urządzenie spotkało się z twoim, zachoruje – po pozytywnym wyniku testu, zadzwoni do niej pracownik Centrum Kontaktu. Pracownik przekaże mu unikalny numer PIN.

Jeśli chory wprowadzi otrzymany numer – najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie. Wraz z tą informacją wszystkie te osoby dostaną wskazówki, co robić dalej.

Do instalacji aplikacji w specjalnych spotach zachęca resort cyfryzacji. Aplikacja nie zbiera informacji o użytkownikach i miejscach. Zbiera jedynie informacje o spotkaniach urządzeń. Informacje są anonimowe.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl