fot. twitter.com/MC_GOV_PL

Resort cyfryzacji: Zakończyło się pierwsze posiedzenie Rady ds. Kościołów i związków wyznaniowych

W Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się w środę pierwsze posiedzenie Rady ds. Kościołów i związków wyznaniowych. Celem tego gremium jest udzielanie pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną danych osobowych.

W spotkaniu inaugurującym wzięli udział przedstawiciele ponad 50-ciu Kościołów oraz związków wyznaniowych. Do prac zaproszeni zostali też przedstawiciele MSWiA oraz Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka.

Przewodniczący Rady ds. Kościołów, dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, dr Maciej Kawecki, wskazuje, że inicjatywa jest odpowiedzią na oczekiwania Kościołów.

W związku z ogromną ilością pytań kierowanych ze strony różnych Kościołów i związków wyznaniowych, dotyczących kwestii związanych z przetwarzaniem danych przez Kościoły, pozyskiwaniem danych z administracji publicznej, rejestru publicznego, publicznym udostępnianiu danych przez Kościoły i związki wyznaniowe, granicą, która dzieli autonomię Kościołów z działalnością państwa – chcieliśmy oddać w tym obszarze głos Kościołom i związkom wyznaniowym. Dlatego powołaliśmy radę. Pierwszy w historii organ tak liczny, zajmujący się ochroną danych osobowych – zaznacza dr Kawecki.

Na pierwszym posiedzeniu zostały przedstawione założenia Rady. Głos zabierali też przedstawicielom Kościołów i związków wyznaniowych. Rada ma się zbierać cyklicznie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl