Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia program mDokumenty

Prosty dostęp do naszych dokumentów za pomocą telefonu komórkowego – to cel programu mDokumenty, który uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji. Testy nowej usługi ruszają w czterech miastach Polski: Łodzi, Ełku, Koszalinie i Nowym Wiśniczu.

Pierwszy etap programu mDokumenty ma zapewnić szybki i bezpieczny dostęp do dokumentów. Wszystkie dane pozostaną w rejestrach państwowych. Na telefon komórkowy będzie przychodziła tylko wiadomość z kodem weryfikacyjnym potrzebnym do skorzystania z dowodu przez komórkę. Podobny system zabezpieczeń stosują banki podczas transakcji internetowych.

Projekt wystartował w Łodzi, Ełku, Koszalinie i Nowym Wiśniczu. Będzie on poddany testom i opiniom użytkowników. Koszt pierwszego etapu programu wynosi 7 mln zł. Ministerstwo planuje dalszy rozwój usług mobilnych w kolejnych fazach.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl