„Redemptoris Missio” zbiera środki na zakup misyjnej karetki  

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczęła zbiórkę środków na karetkę misyjną, która będzie mogła dowozić chorych na COVID-19 do najbliższego szpitala, gdzie chorym będzie można podać tlen.

W Kenii w małej miejscowość Kithatu działa misyjny ośrodek zdrowia. Jest to jedyne miejsce, w którym tysiące chorych z okolicy mogą szukać pomocy medycznej. Personel ośrodka ma ograniczone możliwości, bowiem w ośrodku nie ma lekarza i widoczne są braki w sprzęcie oraz medykamentach, dlatego najciężej chorych trzeba przewozić do szpitala. Nocna podróż w tropikalnej porze deszczowej zajmuje wiele godzin.

Obecnie sytuacja w Kenii jest bardzo trudna. Z powodu pandemii zamknięto wszystkie większe miasta, nie funkcjonują szkoły, wzrosły ceny żywności. Testy na COVID-19 są pełnopłatne i kosztują 80 dolarów, w związku z tym stać na nie tylko najbogatszych mieszkańców kraju. Ludzie, zwłaszcza starsi, umierają z powodu niewydolności oddechowej, COVID-19 w swoim przebiegu bardzo przypomina malarię, w Kenii trudno zatem określić przyczynę zgonu. Nikt nie zna prawdziwych rozmiarów epidemii w Afryce. Dostępne dane to zaledwie ułamek zachorowań i zgonów.

Karetka będzie przewodzić nie tylko chorych na COVID-19, ale również rodzące kobiety, którym trzeba przeprowadzić cesarskie cięcia lub zatamować krwotok i innych chorych, którzy wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Do tej pory funkcję karetki w Kithatu spełniał samochód dostawczy. Aby pomóc misjonarkom z Kethatu ratować ludzkie życie „Redemptoris Missio” potrzebuje18 tys., zł.

Redemptoris Missio/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl