fot. twitter.com

IMGW ostrzega: Przymrozki w całym kraju

Kolejna noc upłynie pod znakiem przymrozków. Spadku temperatury poniżej zera można spodziewać się w całym kraju – ostrzega w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty wydał dla wszystkich szesnastu województw.

Według IMGW termometry mogą pokazać miejscami -2, -4 stopnie C, a przy gruncie lokalnie ok. -6 stopni. W górach temperatura może spaść do około -5 lub nawet -7 stopni, a przy gruncie do -9 stopni. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia.

Instytut poinformował na Twitterze, że w części województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz w całym województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim ostrzeżenia przed przymrozkami ważne będą przez jeszcze jedną noc, z wtorku na środę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl