fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alerty dotyczą pięciu województw. Zaczną obowiązywać od godziny 13.00 dzisiaj i potrwają do wieczora.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h” – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW dotyczy większości powiatów pięciu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych synoptycy ocenili na 80 procent.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl