fot. PAP/Tytus Żmijewski
i

Ukraińscy saperzy będą szkoleni przez kolumbijskich żołnierzy

Grupa kolumbijskich żołnierzy pojedzie do Europy, aby szkolić swoich ukraińskich kolegów w zakresie technik rozminowywania – poinformowała agencja Reutera, cytując kolumbijskiego ministra obrony.

Eksperci z Kolumbii, która jest partnerem NATO, zostali zaproszeni do przeprowadzenia szkolenia przez Stany Zjednoczone, poinformował w poniedziałek kolumbijski minister obrony Diego Molano.

„Szkolenie będzie prowadzone przez 11 inżynierów wojskowych, którzy pojadą do kraju członkowskiego NATO, który sąsiaduje z Ukrainą” – powiedział Diego Molano.

Według danych Organizacji Narodów zjednoczonych trwający prawie 60 lat konflikt wewnętrzny pomiędzy siłami zbrojnymi, lewicowymi rebeliantami, prawicowymi para militarystami i kartelami narkotykowymi sprawił, że Kolumbia jest jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie.

Według danych rządowych od 1990 roku miny lądowe zabiły w Kolumbii 2 342 osób i raniły blisko 10 tysięcy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl