fot. pixabay.com

Premier Litwy: Apele o wprowadzenie przez NATO strefy zakazu lotów nad Ukrainą są nieodpowiedzialne

Premier Litwy Ingrida Szimonyte powiedziała na konferencji prasowej w Wilnie, że wszelkie wezwania do wprowadzenia przez NATO strefy zakazu lotów w ukraińskiej przestrzeni powietrznej są nieodpowiedzialne i mogłyby wciągnąć Sojusz Północnoatlantycki w bezpośredni konflikt z Rosją.

„Uważam, że wszelkie zachęty dla NATO do zaangażowania się teraz w konflikt zbrojny są nieodpowiedzialne” – podkreśliła Szimonyte, cytowana przez agencję Reutera.

Również rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała w czwartek, że Stany Zjednoczone nie planują zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, bo mogłoby to doprowadzić do wojny z Rosją.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl