fot. twitter.com/jensstoltenberg

Polscy medycy będą szczepić pracowników Kwatery Głównej NATO

W najbliższy czwartek do Brukseli udadzą się polscy medycy, którzy będą szczepić pracowników Kwatery Głównej NATO. Wyjazd organizuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W akcji szczepień weźmie udział ponad 20 polskich medyków: lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

„To ważna misja, bo jest to organizacja zapewniająca bezpieczeństwo ok. miliarda ludzi na świecie i oczywiście się jej podejmiemy” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W ciągu trzech dni zaszczepionych zostanie około 3,5 tysiąca pracowników Kwatery Głównej NATO. Do szczepień wykorzystana będzie szczepionka AstraZeneca z polskich zasobów.

„Polska jest silnym sojusznikiem, który udzielił wsparcia wielu innym sojusznikom i partnerom w naszej wspólnej walce z pandemią” – napisał na Twitterze Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO

To kolejny wyjazd polskiej misji medycznej. Do tej pory w związku z pandemią COVID-19 polscy medycy byli obecni między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, na Słowacji i we Włoszech.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl