fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Mł. bryg. A. Piętak: Do naszych wschodnich sąsiadów powędrował transport ze sprzętem pożarniczymi i rękawicami lateksowymi

W poniedziałek Kujawsko-Pomorska Państwowa Straż Pożarna przekazała w ramach pomocy naszym wschodnim sąsiadom kolejną pomoc. „Na Ukrainę powędrował transport ze sprzętem pożarniczym, a także rękawiczkami lateksowymi”  – mówił  mł. bryg. Arkadiusz Piętak, naczelnik Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja i dodał, że „przekazywany sprzęt nie powoduje spadku naszej gotowość operacyjnej”.

Ukraińska straż pożarna cierpi z powodu braków sprzętu. Pomocną dłoń wyciągnęli polscy funkcjonariusze. Strażacy z komendy wojewódzkiej w Toruniu przekazali Ukraińcom ponad 50 palet sprzętu gaśniczego.

To już nie pierwszy raz, jak kujawsko-pomorscy strażacy pomagają Ukraińcom, naszym braciom zza wschodniej granicy. Na Ukrainę powędrował transport ze sprzętem pożarniczym, a także rękawiczkami lateksowymi. Przekazaliśmy ponad 50 palet sprzętu. 39 palet to rękawiczki lateksowe, które są teraz bardzo potrzebne, ponieważ jest tam wiele osób rannych, trzeba je opatrywać i trzeba to robić w sposób bezpieczny. Przekazaliśmy również kaski budowlane, agregaty prądotwórcze, motopompę prądotwórczą, węże, hełmy pożarnicze – poinformował  mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

https://twitter.com/KM_PSP_TORUN/status/1519970094696341504?cxt=HHwWgIC9ue-vgpgqAAAA

Pokreślił, że nie jest to pierwsza pomoc, jaka została przekazana dla Ukrainy.

Pierwsze transporty z naszego województwa na Ukrainę wyjeżdżały zaraz po wybuchu wojny, kiedy to z apelem do wszystkich strażaków w całej Polsce zwrócił się główny komendant Państwowej Straży Pożarnej, gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, i to chyba przerosło oczekiwania, ponieważ wszyscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) ruszyli na pomoc z wielkim sercem. Dzielili się sprzętem, którego mieli w nadmiarze, przekazywali motopompy, agregaty prądotwórcze, węże, rękawice, specjalne ubrania. W ten sposób udało się zebrać w ciągu dwóch dni ponad 130 palet – zaznaczył gość Radia Maryja.

Naczelnik Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zwrócił uwagę, że przekazywany sprzęt pochodzi z nadwyżek własnych magazynów.

Przekazywany sprzęt nie powoduje, że nasza gotowość operacyjna spada. (…) Jesteśmy doskonale wyposażeni i wyszkoleni. Polscy strażacy są jednymi  z najlepszych strażaków na świecie, jeżeli chodzi o umiejętności oraz posiadany sprzęt. Przez ostatnie kilkanaście lat pokonaliśmy naprawdę gigantyczne kroki i jesteśmy bardzo nowoczesną formacją. Nikt nie musi się obawiać, ponieważ sprzętu mamy pod dostatkiem i jesteśmy w stanie zareagować na wszystkie kryzysowe sytuacje – wyjaśnił rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Całą rozmowę z mł. bryg. Arkadiuszem Piętakiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl