fot. PAP/Maciej Kulczyński

PSP: 378 interwencji wz. z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu

Silny wiatr i intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy wyjeżdżali do tych zdarzeń 378 razy. Usuwali powalone drzewa, nadłamane konary, a także wypompowywali wodę – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1829 interwencji straży pożarnej, w tym 313 pożarów. Zginęły w nich 3 osoby, a 3 zostały ranne.

Strażacy interweniowali także w związku z warunkami pogodowymi.

„Silny wiatr i intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy wyjeżdżali do tych zdarzeń 378 razy. Usuwali powalone drzewa, nadłamane konary, a także wypompowywali wodę” – podał st. kpt. Krzysztof Batorski.

Burze, które przechodziły w poniedziałek wieczorem, m.in. nad regionem łódzkim, spowodowały szkody w powiecie łaskim. Całkowicie zerwany został dach jednego z domów. Uszkodzenia odnotowano także na sześciu budynkach gospodarskich.

Do uszkodzeń doszło także w powiecie sieradzkim. Wichura zerwała tam 20 metrów kwadratowych papy z budynku gospodarczego w Emilianowie. Podczas nawałnicy zerwana została jedna linia średniego napięcia w sieradzkim rejonie energetycznym.

Z kolei w woj. Dolnośląskim, z uwagi na intensywne opady deszczu tymczasowo nieprzejezdna była droga krajowa nr 35 między Wrocławiem a Tyńcem Małym. Na miejscu pracowały służby drogowe, policja i straż pożarna.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl