fot. https://twitter.com/KmSopot

PSP: Od wczoraj ponad 200 interwencji związanych z silnym wiatrem

Prawie sto razy interweniowali ostatniej doby strażacy w związku z silnym wiatrem; jeszcze więcej takich interwencji zanotowano do godz. 8.00 dzisiaj rano – przekazał bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak poinformowała PSP, ostatniej doby strażacy interweniowali 95 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie pomorskim – 65 razy.

„Dzisiaj do godziny 8 odnotowano 110 interwencji, najwięcej w województwie pomorskim – 66 oraz w województwie warmińsko-mazurskim – 20” – przekazała Państwowa Straż Pożarna.

https://twitter.com/KGPSP/status/1481913467619717122

W sumie doszło do 205 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, w tym 110 dzisiaj. PSP poinformowała, że nikt nie został ranny.

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że zmieniająca się pogoda objawi się w piątek rano opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w południe na zachodzie temperaturą do 9 st. C, później porywistym wiatrem do 100 km/h na Lubelszczyźnie i Podhalu oraz w nocy lekkim mrozem na wschodzie.

https://twitter.com/KmSopot/status/1481832967462916097

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl