Przywrócono ruch pociągów na trasie Giżycko – Ełk

W poniedziałek po południu zakończono naprawę torów na szlaku Stare Juchy – Wydminy, uszkodzonych w wyniku wykolejenia się składu towarowego i przywrócono tam ruch pociągów – podały Polskie Linie Kolejowe.

O przywróceniu bezpośrednich połączeń na trasie kolejowej nr 38 między Giżyckiem a Ełkiem na Mazurach poinformował PAP rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Od nocy z piątku na sobotę pasażerowie ośmiu pociągów dalekobieżnych kursujących z Trójmiasta, Szczecina i Wrocławia do Białegostoku oraz ośmiu pociągów regionalnych musieli korzystać tam z zastępczej komunikacji autobusowej.

Powodem utrudnień było wykolejenie na jednotorowej linii k. miejscowości Wężówka ośmiu cystern pociągu towarowego jadącego z Kędzierzyna do Grajewa. Z uszkodzonych cystern wyciekło ok. 40 ton przewożonej żywicy mocznikowej, substancji o konsystencji kleju, wykorzystywanej w przemyśle meblarskim. Według służb ratunkowych nie stwarzała ona zagrożenia dla środowiska ani zdrowia ludzi.

Początkowo PLK zapowiadały, że utrudnienia zostaną usunięte do czwartku, ale ekipom technicznym udało się skrócić ten termin o dwa dni. Według Siemieńca, pomimo 20 stopni mrozu grupy po 20-30 osób pracowały bez przerwy od 2 stycznia, wykorzystując dwa pociągi techniczne i ciągnik gąsienicowy, by jak najszybciej przywrócić bezpośredni przejazd pociągów.

„Zabezpieczony został wykolejony tabor, ładunek oraz naprawione ok. 100 m toru. Składy pasażerskie i towarowe mogą sprawnie i bezpiecznie kursować na trasie Korsze – Giżycko – Ełk. Prace techniczne związane z usuwaniem taboru nie będą wpływały na ruch pociągów” – zapewnił rzecznik.

W poniedziałek przed południem plac robót wizytował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Przyczyny wykolejenia pociągu bada specjalna komisja, która powinna ogłosić wyniki prac za ok. trzech tygodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl