Nowe połączenie kolejowe lotniska Szczecin-Goleniów

Od niedzieli 9 czerwca pasażerowie będą mogli dojechać pociągiem do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Przewidywany czas podróży ze Szczecina na lotnisko to około 40 minut, natomiast z Kołobrzegu – około 90 minut.

Początkowo połączenie to będą obsługiwały pociągi relacji Szczecin-Kołobrzeg, a od 2 września br. ma jeździć bezpośredni pociąg na lotnisko ze Szczecina. Połączenia kolejowe będą zsynchronizowane z godzinami odlotów i przylotów samolotów.

W środę odbył się inauguracyjny przejazd szynobusu. Zachodniopomorski marszałek podkreślił rolę inwestycji infrastrukturalnych, które jego zdaniem powodują rozwój regionu.

Dojazd na lotnisko jest możliwy dzięki modernizacji linii kolejowej nr 402 na odcinku Kołobrzeg – Goleniów i budowie łącznicy kolejowej między tą linią a nową stacją na lotnisku. Koszt całej inwestycji przekroczył 67 mln zł, z czego ponad 41 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl