,,Puls Biznesu”: Pesa jedzie do Niemiec

Pierwsza polska spółka zdobyła za Odrą homologację dla pociągów. Otwiera jej to wjazd na tory Europy – pisze ,,Puls Biznesu” o bydgoskiej Pesie.

Bydgoska spółka uzyskała dopuszczenie do eksploatacji na niemieckim rynku pociągów link. Ich nabywcą jest realizująca za Odrą przewozy pasażerskie spółka NEB.

– Jesteśmy dumni, że nasza firma jest jedną z pierwszych na świecie, która produkując poza Niemcami uzyskała dopuszczenie na tamte tory – mówi Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy.

Pesa jest pierwszą polską spółką kolejową, która uzyskała niemiecką homologację. To wydarzenie bez precedensu, otwierające jej drogę do wjazdu na europejskie tory – czytamy w ,,Pulsie Biznesu”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl