Przewodniczący NSZZ „Solidarność” poręczył za aresztowanych rolników

Do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wpłynie dziś kolejne poręczenie za aresztowanych rolników. Udzieli go przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Wczoraj zrobił to minister rolnictwa Marek Sawicki. Wskazał na wątpliwości czynów zarzuconych zatrzymanym.

Mieczysław Jurek, przewodniczący „Solidarności” regionu Pomorza Zachodniego, mówi, że we wniosku o poręczenie „Solidarność” wskaże na bezpodstawność aresztowania rolników. Powoła się na porozumienie, które realizowali rolnicy.

– Powołamy się na poręczenie pana ministra Sawickiego, który takie fakty potwierdza, bo on był jedną ze stron podpisujących porozumienie. On dokładnie wie, jaka była intencja, do czego się zobowiązywano i jak wykonywano procedurę tego porozumienia. Tak jak minister twierdzi, tak i my twierdzimy, że nie ma żadnych podstaw, by z tego powodu aresztować rolników i stosować wobec nich aż taki środek zapobiegawczy – podkreśla Mieczysław Jurek.

Wnioski dotyczące poręczenia ma rozpoznawać prokurator prowadzący postępowanie. Nie obowiązują go jednak w tym przypadku terminy.

W związku z ostatnimi aresztowaniami rolników od poniedziałku w Szczecinie trwa protest „Solidarności” RI regionu zachodniopomorskiego.

Gospodarze domagają się wypuszczenia aresztowanych osób. Od tego uzależniają zakończenie protestu „Solidarności” z obrońcami polskiej ziemi.

Na razie zapadła decyzja o odwołaniu kierownictwa oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie, która organizowała przetargi dla rolników.

Prokuratura zarzuca gospodarzom, że jeszcze przed licytacją uzgadniali ich zwycięzcę. Tydzień temu funkcjonariusze aresztowali 11 takich osób oraz byłego pracownika oddziału ANR w Pyrzycach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl