fot. PAP/Valdemar Doveiko

Protesty Polaków na Litwie przeciw relokacji islamskich migrantów

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny protest Polaków na Litwie przeciwko relokacji islamskich migrantów. Chodzi o nielegalnych przybyszów wpuszczonych na Litwę przez Białorusinów.

Władze zdecydowały o ulokowaniu części z nich w przygranicznej miejscowości Dziewieniszki, zamieszkałej niemal w całości przez Polaków. Ośrodek dla uchodźców ma być zlokalizowany w samym centrum miasta, tuż obok polskiego gimnazjum dla młodzieży. W związku z tym Polacy zamierzają w najbliższy czwartek protestować przed rządowymi budynkami w Wilnie. Ponadto o godz. 14.00 tego dnia zaplanowano manifestację poparcia przed gmachem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, podkreśla, że Polska powinna zaangażować się w obronę Dziewieniszek.

– Polska powinna poprzeć protest i apel rejonu solecznickiego oraz mieszkańców Wileńszczyzny. Nie chcemy, aby w centrum miejscowości powstał ośrodek dla islamskich imigrantów. Chcemy, aby został on przeniesiony w zupełnie inne miejsce. Imigranci powinni być rozlokowani w tych miejscowościach i na tych terenach, które są albo opuszczone, albo zamieszkane przez Litwinów, a nie przez Polaków. Tylko w taki sposób będzie można uniknąć konfliktu i tragedii – powiedział Bogusław Rogalski.

Prezes ZChR ocenił też, że na Litwie mamy do czynienia z antypolską prowokacją przy użyciu islamskich imigrantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl