Zakończy się protest w LOT? Dziś kontynuacja rozmów zarządu z protestującymi

Przed południem zostaną wznowione rozmowy między przedstawicielami zarządu a protestującymi pracownikami PLL LOT. Związkowcy zawiesili strajk do godz. 22.30. Władze narodowego przewoźnika liczą, że strona społeczna zakończy spór. Wczoraj strony nie zdążyły omówić punktu dotyczącego nowego regulaminu wynagradzania.

Główny postulat strajkowy został spełniony – przywrócono do pracy zwolnione osoby. Protestujący przyjęli to jako „miły i dobry gest”. Dlatego dziś mają wykonywać rejsy na krótkim dystansie.

Rzecznik LOT Adrian Kubicki wyraził nadzieję podczas spotkania z dziennikarzami, że być może planowo zostaną wykonane wszystkie loty długodystansowe.

– Będą odbywały się rejsy europejskie i zakładamy, że znakomita większość, a być może również wszystkie rejsy dalekiego zasięgu. Jednocześnie o godz. 10.00 rozpoczynamy rozmowy. Pracodawca spełnił postulaty strajkowe; te, które doprowadziły do strajku, czyli przywrócił panią Monikę Żelazik, przywrócił 67 innych osób i to nam daje platformę do tego, żeby usiąść o 10.00 do rozmów i kontynuować je o wszelkich innych sprawach, które związki zawodowe podnosiły – powiedział Adrian Kubicki.

Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy rozpoczął strajk 18 października. Polegał on na tym, że piloci i stewardesy wstrzymywali się od wykonywania swoich obowiązków.

Po zapoczątkowanych w piątek negocjacjach, obie strony – zarząd i związkowcy – oświadczyli w sobotę nad ranem, że protestujący zawieszają strajk.

Według związkowców w zawieszonym strajku uczestniczy około 150 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl