Protest: Szczecin nie chce finansować „in vitro”

Dziś w Szczecinie o godz. 16.30 przed urzędem miejskim odbędzie się protest mieszkańców przeciwko finansowaniu in vitro z budżetu miasta. Manifestacja będzie wyrazem sprzeciwu wobec polityki radnych.

Mieszkańcy nie chcą, aby pieniądze z podatków przeznaczano na finansowanie tzw. sztucznego zapłodnienia. Katolicy nie mogą godzić się na takie rozwiązania mówi dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP.

– Rada miasta Szczecina ma nad tym debatować na początku grudnia, stąd też protest odbywa się przed podjęciem tej decyzji. Uważamy, że jest to decyzja, która ma charakter absolutnie polityczny. Sprzeciwiamy się finansowaniu przez samorządy in vitro. Chcemy przede wszystkim zaprotestować, żeby zwrócić uwagę mieszkańców Szczecina na tą sprawę. To są ludzie, którzy płacą podatki. Ta decyzja Rady Miasta jest decyzją, która również jest podejmowana w imieniu mieszkańców Szczecina, którzy są w większości katolikami – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

W Szczecinie powstał także specjalny Komitet Obywatelski sprzeciwiający się działaniom ws. finansowania metod sztucznego zapłodnienia.

Sprawa budzi wielki niepokój, dlatego będziemy protestować i zbierać w tej sprawie podpisy – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, Diecezjalny Asystent Kościelny Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie.

– Liczymy na to, że tych podpisów zbierzemy bardzo dużo i że w sposób zdecydowany utniemy sprawę tak niemoralnego wniosku, aby procedurę in vitro dofinansować z pieniędzy publicznych. Liczymy na to, że w najbliższą niedzielę zbierzemy tych podpisów bardzo dużo. W zbiórkę podpisów włączyło się wiele stowarzyszeń, wiele wspólnot, osób związanych generalnie z obroną życia poczętego, uczestników i organizatorów marszów dla życia w Szczecinie – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

List pasterski ks. abp. Andrzeja Dzięgi [CZYTAJ]

 

Wypowiedź dra Krzysztofa Kawęckiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź ks. Tomasza Kancelarczyka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl